Daniel Večeřa a Petr Res získali titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje 2021

Martina Žáčková, Tisková mluvčí skupiny HP TRONIC
02.03.2022

Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Ing. Radima Holiše udělila prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2021 Zlínského kraje. Jeho držiteli se stali Daniel Večeřa, Generální ředitel skupiny HP TRONIC a Petr Res, Generální ředitel ETA a.s. Po Středočeském kraji jde o další oceněný podnikatelský tandem.

Nezávislá porota se pro udělení titulu rozhodla mimo jiné pro jejich přístup k udržitelnosti a využívání nejnovějších technologií v jejich podnikání i umu kombinovat internetový prodej s provozem tradičních kamenných poboček, což se naplno projevilo i během pandemie covid-19, kdy se celý prodejní trh turbulentně proměnil a přesunul do prostředí online. „Chtěl bych poděkovat za ocenění EY Podnikatel roku Zlínského kraje, nejen za sebe a kolegu Daniela Večeřu, ale hlavně za celý tým lidí, kteří tvoří společnost HP TRONIC.  Je to pro nás všechny velké uznání a zadostiučinění za práci, kterou jsme 30 let věnovali budování firmy v České republice a na Slovensku,“ sdělil své bezprostřední dojmy z vítězství Petr Res.  

„Podnikání a řízení firmy ve dvojici má svá úskalí. Daniel Večeřa a Petr Res se stali spolumajiteli HP TRONIC zodpovědnými za její řízení doslova ze dne na den po tragické smrti zakladatele firmy.  Oba svým inspirativním příběhem ukazují, jak překonávat překážky a rozvíjet firmu, což se jim úspěšně daří přes dvacet let,“ říká Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodává: „Sklad firmy v Jirnech využívá nejmodernější technologie, unikátní robotický balící stroj navíc recykluje veškerý odpad. Přístup podnikatelů k udržitelnosti hrál při rozhodování poroty důležitou úlohu“.


V rámci celorepublikového kola postoupili mezi 5 finalistů na prestižní titul EY Podnikatel roku 2021.
Vítězem celorepublikového kola se stal Tomáš Čupr, zakladatel a majitel společnosti Rohlik Group.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE!