DATART je Obchodníkem roku s elektronikou

Petra Psotková, tisková mluvčí značky DATART
07.05.2024

DATART opět bodoval v soutěži Mastercard Obchodník roku 2023. V pořadí již jednadvacátém ročníku získal DATART ocenění a stal se v České republice vítězem v kategorii elektra a elektroniky. Svůj podíl na tomto úspěchu má stabilní místo značky na trhu, její zapamatovatelnost a vysoká míra loajality zákazníků. Na Slovensku se ve stejné kategorii DATART umístil na 3. místě.

Zákazníci DATARTu dlouhodobě oceňují zejména kvalitu, spolehlivost, profesionalitu, poradenství a dobře nastavené služby. To staví značku v České republice do pozice lídra, který drží krok s nejnovějšími trendy, technologiemi, a nabízí zákazníkům široký výběr moderních produktů a služeb. Právě poskytování vynikajícího zákaznického servisu je pro DATART signifikantní. 
 
„Budování důvěry zákazníků je pro nás naprosto klíčové, proto nás získání ocenění Obchodník roku 2023 velmi těší. Chceme, aby se k nám zákazníci rádi vraceli a věděli, že jim DATART jako odborník vždy dobře a rád poradí. Stále zdokonalujeme služby a podporu, a to jak v průběhu nákupu, tak i po koupi,“ řekla Lenka Mastešová, marketingová ředitelka značky DATART. 

Značka DATART se stala v Česku vítězem kategorie Obchodník roku s elektrem a elektronikou především díky tomu, že zabodovala v parametru zapamatovatelnost – spontánně ji jmenovalo 62 % respondentů nakupujících sortiment. Zákazníci deklarují ke značce v dané kategorii také vysokou míru loajality. Podíl zákazníků, pro které je prodejna hlavním nákupním místem pro daný sortiment, je 43 %. Dále pak 79 % zákazníků je ochotných DATART doporučit, 76 % je připraveno opět a rádo v DATARTu znovu nakoupit. 

Mastercard Obchodník roku je prestižní ocenění nejlepších obchodníků v jednotlivých kategoriích maloobchodu. Vítězové sortimentních kategorií ocenění Mastercard Obchodník roku byli vybíráni na základě reprezentativního šetření realizovaného nezávislou výzkumnou agenturou, která oslovila formou on-line dotazování 1500 respondentů z celé České republiky.