HP TRONIC má za sebou další úspěšný rok

Olga Dolínková, Tisková mluvčí značky Datart
08.04.2022

Máme za sebou další úspěšný rok! Naše společnost HP TRONIC v roce 2021 navýšila obrat o 15 % na celkovou částku 24,1 miliard korun. EBITDA dosáhla hodnoty 1,29 miliard korun.

„Loňský rok byl pro naši firmu náročný, stejně jako pro mnoho jiných firem, ale díky nasazení lidí jsme dokázali posílit pozici značky na trhu a dosáhnout historicky nejvyšších tržeb. V tomto roce se zaměříme na excelenci v poskytovaných službách, na spokojenost našich zákazníků, odpovědné podnikání a na důvěru ve všech jejích podobách – důvěru ve vlastní schopnosti, důvěru mezi kolegy a důvěru, že zvládneme i tento rok,“ uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP TRONIC, čerstvý držitel ocenění Podnikatel roku 2021 Zlínského kraje.

Na hospodářském výsledku se podílel zejména internetový obchod naší značky DATART, který nahradil propad prodejů v kamenných prodejnách způsobený jejich uzavřením z důvodu pandemie. DATART modernizoval logistické centrum, uvedl do provozu plně automatizovanou balicí linku, otevřel nové prodejny a zavedl nové služby zákazníkům. Tyto inovace a pozitivní zákaznická zkušenost se službami DATART se promítly do hospodářských výsledků skupiny HP TRONIC.

Vyhlášení jarního a podzimního nouzového stavu z důvodu pandemie onemocnění covid-19 omezilo maloobchodní prodej a uzavřelo prodejny. „V loňském roce byly naše prodejny uzavřeny 129 dní. Propad tržeb z prodejen se nám opět podařilo nahradit zvýšeným výkonem internetového obchodu. Posílili jsme výdejní místa, rozšířili skladové prostory a zrychlili jsme službu RYCHLART, výdej objednaného zboží do 30 minut na prodejně. Průměrná doba pro přípravu zboží k vyzvednutí je 10 minut. Naším cílem bylo zjednodušit a zpříjemnit zákazníkům online nakupování,“ doplňuje František Mikoška, obchodně-marketingový ředitel skupiny HP TRONIC.

DATART trvale zkvalitňuje služby svým zákazníkům. V loňském roce modernizoval logistické centrum v Jirnech a uvedl do provozu automatizovaný balicí stroj Opera. Díky nové technologii zrychlil balení zásilek zhruba dvacetkrát na 900 balíků za hodinu. Plně automatizovaný balicí stroj pracuje v bezodpadovém režimu – vysekává balicí karton na míru zboží a z odpadu tvoří výplňový materiál pro přepravu křehkého zboží. Zákazníci si mohou zboží vyzvednout v prodejnách DATART, kterých je už více než sto v České republice, nebo využít téměř deset tisíc výdejních míst Zásilkovny a Balíkovny. Logistické služby umožnily rychlé dodávání zboží zákazníkům, a to spolu s dalším zkvalitňováním péče o zákazníky vedlo k tomu, že DATART získal   ocenění Mastercard Obchodník roku 2021 a stal se vítězem v kategorii elektra a elektroniky. „Výsledky marketingového výzkumu ukazují, že lidé si naši značku spojují s kvalitními doprovodnými službami. K tomuto přispěla komunikační kampaň, ve které jsme představili CHYTRART, služby, které jsou postavené na osobním kontaktu zákazníka a elektro specialisty v prodejně,“ říká Lenka Mastešová, marketingová ředitelka značky DATART.

Do portfolia skupiny HP TRONIC patří vedle značky DATART také Eta, Euronics, Hej.sk a Kasa.cz. Společnost také podniká v cestovním ruchu, provozuje Resort Valachy ve Velkých Karlovicích a Bistrotéku Valachy ve Zlíně.

Skupina HP TRONIC je odpovědným zaměstnavatelem a uvědomuje si zásadní vliv svých zaměstnanců na dosažené hospodářské výsledky. Proto v tomto roce navyšuje mzdy svých zaměstnanců a rozšiřuje nabídku firemních benefitů.

Věnuje se také společenské odpovědnosti. V rámci programu Datart pro lidi podporuje neziskové a příspěvkové organizace a dvakrát ročně rozděluje finanční podporu.

Sídlo skupiny HP TRONIC v Obchodním domě Zlín